Přihlásit
    Program      Workshopy

Workshopy

2017

Chcete si doma připravovat espresso nebo jste fanoušky filtrované kávy? Na letošních workshopech se budete moct naučit obojí a mnoho dalšího.

V průběhu obou festivalových dnů budeme několikrát za den opakovat workshopy s následujícími tématy:

  • Aeropress, drip a chemex

Vyzkoušejte si pod vedením zkušených baristů přípravu kávy s využitím aeropressu, dripu i chemexu a zjistěte, na co si při její přípravě dát pozor, jak a čím můžete výslednou chuť ovlivnit a jak se jednotlivé přípravy liší.

  • Džezva, moka a french press

Nechte si od zkušených baristů vysvětlit, co se děje při přípravě kávy v moka konvičce, na jakou hrubost si kávu k přípravě namlít, proč se z frenchpressu po ukončení extrakce přelévá všechna káva a mnoho dalšího. Vše si budete moci samozřejmě vyzkoušet i ochutnat.

  • Chutě a vůně kávy – senzorický workshop

Myslíte si, že káva je jenom o chuti? Ukážeme vám, že kávu lze vnímat všemi smysly a poradíme, jak baristovi popsat, jaká káva je pro vás ta pravá. Společně budeme objevovat základní esence, které můžete v kávě nalézt, a pomocí chuťových pohárků zkoumat chutě jednotlivých ingrediencí přes ořechy či ovoce až po pepř. Mimo jiné se seznámíme i s dalšími neobvyklými ingrediencemi, které se nacházejí na kávovém kruhu chutí a vůní.

  • ECM workshop – domácí příprava espressa

Vyzkoušejte si všechny domácí kávovary od německého výrobce ECM, a to od kávovaru s jedním bojlerem přes nejpoužívanější HX bojler až po dvou-bojlerový kávovar s PID regulací teploty. Vše samozřejmě i s odpovídajícími mlýnky.

  • ECM workshop – profesionální příprava espressa

Zvažujete otevření jakéhokoliv podniku s kávou? Pak je tento workshop učený právě pro vás. Budete mít možnost si vyzkoušet nejen malé a současně výkonné jednohlavé kávovary, ale i velké mašiny, které jen tak neunavíte. Rádi vám také poradíme, na co všechno se zaměřit, aby vaše káva byla tou nejlepší v okolí.

  • Technologie Clima Pro a Gravitech (Nuova Simonelli)

Nechte si názorně ukázat, jaké výhody a přínos při přípravě espressa má technologie Gravitech v kávovarech Victoria Arduiono nebo si rozšiřte své znalosti v oblasti mletí kávy a využívaných technologií mlýnků.

Na jednu zakoupenou vstupenku a e-mailovou registraci je možné se přihlásit maximálně na dva workshopy a jeden cupping. Přihlásit více lidí najednou není možné.

Abyste se mohli přihlásit na vybraný workshop nebo cupping, je třeba se nejprve zaregistrovat a přihlásit na webu.

<< Jsem přihlášen na webu a chci se registrovat na workshop / cupping >>

Sponzoři

Hlavní partneři